Kastracija ir sterilizacija

Tenka pripažinti, kad kasmet gimstančių šuniukų ir kačiukų skaičius yra gerokai didesnis, negu gerų žmonių, norinčių ir galinčių juos auginti. Dėl to tūkstančiai sveikų gyvūnų yra sunaikinami arba išmetami valkatauti.

Sterilizavę savo gyvūną Jūs ne tik prisidėsite prie benamių šunų ir kačių populiacijos mažinimo. Šios procedūros yra vienas paprasčiausių ir saugiausių būdų ateityje išvengti Jūsų augintinio sveikatos problemų.

Geriausia šią operaciją atlikti 5-6 mėn. amžiaus gyvūnams.

Prieš operaciją gyvūnas turi būti nešertas mažiausiai 12 val. Kastracija atliekama patinams – pašalinamos sėklidės. Sterilizacija yra patelės gimdos ir kiaušidžių pašalinimas. Abi šios operacijos atliekamos tik su bendra narkoze, yra visiškai neskausmingos. Savo augintinį galite pasiimti namo jau tą pačią dieną.

Patelės. Kačių ruja pasireiškia mažiausiai keletą kartų per metus, o kačiukus vesti jos gali iki pat gilios senatvės. Rujos metu katės elgesys labai pasikeičia – ji kniaukia, raičiojasi ant nugaros, tampa dirgli, gali pradėti šlapintis name ar bute.

Kalės paprastai rujoja dukart metuose. Ruja trunka vidutiniškai 3 savaites. Pasireiškia kraujavimu iš lytinių takų, padidintu šunų dėmesiu.

Šiuo laikotarpiu Jūs turite nuolat saugoti savo augintinę nuo atsitiktinio susikergimo.

Gana didelis procentas vyresnio amžiaus nesterilizuotų kalių suserga pūlingu gimdos uždegimu – piometra. Sterilizavę savo augintinę Jūs išvengsite nepageidaujamo patinų dėmesio bei piometros. Be to, moksliškai yra įrodyta, kad ankstyva sterilizacija iki minimumo sumažina pieno liaukos vėžio, gimdos, kiaušidžių ligų, cukrinio diabeto tikimybę bei pagerina gyvūno gyvenimą.

Patinams. Kai kuriems lytiškai subrendusiems šunims pasireškia nepageidautina elgsena, susijusi su lytiniu instinktu – agresyvumas, lipimas ant kitų šunų ar net žmonių. Katinai yra linkę įsivelti į konkurencines kovas su savo gentainiais. Be to, nekastruotas katinas šlapimu žymi savo teritoriją, o tai – nemalonus ir sunkiai panaikinamas kvapas.

Laiku kastravę savo augintinį, išvengsite visų šių problemų. Šunims kastracija turi dar vieną teigiamą efektą – vyresniame amžiuje jie neserga prostatos ligomis.

Sterilizacija neturi jokio ryškesnio poveikio jūsų augintinio charakteriui, išskyrus tai, kad išnyksta lytinis potraukis bei su tuo susijusi elgsena. Be to, daugelis savininkų pastebi, kad jų augintiniai tapo meilesni ir žaismingesni.

Egzistuoja senas mitas, kad patelės sveikatai labai naudinga bent kartą turėti palikuonių. Šis teiginys moksliškai nepagrįstas. Nei nėštumas, nei gimdymas neturi jokios įtakos tolesniam gyvūno gyvenimui. Tai tik savotiškas stresas tiek jums, tiek jūsų augintiniui.

Šioms procedūroms būtina išankstinė registracija telefonu.